П`ятниця, 03.05.2024, 11:50
Вітаю Вас Гість | RSS

Гранітненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 29
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пожежна безпека у школі

Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України затверджені наказом МОН від 15.08.2016 № 974.

Вибудуємо вертикаль, вказуючи на нормативні положення Правил № 974, за виконання та дотримання яких відповідають посадові особи й учасники освітнього процесу.

Пожежна безпека —

ЗАХОДИ ОРГАНУ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ:

  1. бути відповідальним за забезпечення пожежної безпеки в закладах освіти 
  2. організовувати роботу комісії для перевірки ЗЗСО перед початком навчального року, до складу якої включати представників органів державного нагляду в сфері пожежної безпеки
  3. обладнувати чи організовувати роботи з обладнання будівель ЗЗСО засобами оповіщення людей про пожежу 
  4. забезпечувати первинними засобами пожежогасіння всі будівлі та приміщення ЗЗСО, як-от:
      1. вогнегасниками ящиками з піском бочками з водою
      2. покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу
      3. пожежним відрами
      4. совковими лопатами
      5. іншим пожежним інструментом
  5. забезпечувати своєчасне обслуговування електрообладнання та електромереж, профілактичні огляди, планово-попереджувальні ремонти в ЗЗСО, своєчасне усунення недоліків 
  6. забезпечувати ЗЗСО зовнішнім та внутрішнім протипожежним водопостачанням.

 

Пожежна безпека —

ЗАХОДИ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ:

  1. бути відповідальним за пожежну безпеку в закладі (п. 5 розділу І)
  2. визначати обов’язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки (п. 1 розділу ІІ)
  3. призначати осіб, відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, дільниць, технологічного та інженерного устаткування, а також за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту (п. 1 розділу ІІ)
  1. організовувати розроблення орієнтовного плану евакуації та порядку оповіщення учасників освітнього процесу про пожежу, затверджувати розроблені документи (п. 1 розділу ІІ)
  2. організовувати розроблення інструкції, що визначає дії працівників за евакуації, та затверджувати її (п. 1 розділу ІІ)
  3. визначати наказом чи інструкцією протипожежний режим у ЗЗСО (п. 2 розділу ІІ)
  4. визначати наказом порядок проходження працівниками навчання, інструктажів та перевірки знань з питань пожежної безпеки (п. 8 розділу ІХ)
  5. обладнувати чи доручати обладнання будівлі закладу засобами оповіщення людей про пожежу (п. 12 розділу ІІІ)
  6. забезпечувати первинними засобами пожежогасіння всі будівлі та приміщення (п. 17 розділу ІІІ)
  7. організовувати практичні тренування працівників — не рідше разу на півроку контролювати дотримання протипожежного режиму всіма учасниками освітнього процесу (п. 4 розділу ІІ)
  8. перевіряти, чи в кожному приміщенні закладу розміщено таблички, де вказано прізвище відповідального за пожежну безпеку, номер телефону найближчого пожежно-рятувального підрозділу, а також інструкція з пожежної безпеки (п. 8 розділу ІІІ)
  9. не допускати до роботи осіб, які не пройшли навчання, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки (п. 4 розділу ІІ)
  10. контролювати, щоб завжди були вільними дороги, проїзди та проходи до будівлі закладу, споруд, пожежних вододжерел, підступи до пожежного інвентарю, обладнання і засобів пожежогасіння, аби їх утримували справними, взимку очищали від снігу (п. 2 розділу ІІІ)
  11. організовувати перед початком опалювального сезону огляд теплових мереж, котлів, калориферних установок та інших приладів опалювання (результати огляду фіксувати в спеціальному журналі з датою, прізвищем особи, яка його проводила, та її підписом) (п. 2 розділу ІV)
  12. забезпечувати технічне обслуговування, справність і постійну готовність до використання систем протипожежного водопостачання (п. 2 розділу VІ)
  13. організовувати навчання й перевірку знань з питань пожежної безпеки працівників (п. 1 розділу ІХ).

 

Для оповіщення про пожежу використовують:

      • внутрішню телефонну та радіотрансляційну мережі
      • спеціально змонтовані мережі мовлення
      • дзвінки та інші звукові сигнали

 

Зауважте!

План евакуації та порядок евакуації переглядають раз на три роки (п. 1 розділу ІІ)

Внутрішні пожежні кран-комплекти періодично, але не рідше разу на 6 міс., мають піддавати технічному обслуговуванню і перевіряти на справність шляхом пуску води. Результати перевірок реєструють у спеціальному журналі технічного обслуговування (п. 4 розділу VІ)

Пожежна безпека — завдання для колективу закладу:

  1. вивчати Правила № 974 та дотримувати їх (п. 4 розділу ІІ)
  2. брати участь у практичних тренуваннях — не рідше разу на півроку (п. 1 розділу ІХ)
  3. проходити навчання, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки (там само) не захаращувати і не використовувати для складування матеріалів, устаткування тощо протипожежні відстані між будівлями, спорудами, майданчиками (п. 3 розділу ІІІ)
  4. оглядати групи, класи, кабінети, лабораторії, аудиторії, майстерні тощо після закінчення занять, уроків, усувати виявлені недоліки, зачиняти приміщення, знеструмивши електромережу (п. 18 розділу ІІІ).

 

Зауважте!

  • Усі працівники під час прийняття на роботу повинні проходити інструктажі з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях за місцем роботи (п. 3 розділу ІІІ).
  • Учні та їхні батьки Учні: дотримують правил пожежної безпеки беруть участь у практичних тренуваннях, бесідах, вікторинах тощо.
  • Батьки навчають дітей правил пожежної безпеки.

 

 

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2354-pojejna-bezpeka-v-zaklad-osvti-hto-shcho-robit

 

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту